Východniari, poďme voliť!

Autor: Jozef Ivan | 28.10.2017 o 19:15 | (upravené 6.11.2017 o 10:13) Karma článku: 2,19 | Prečítané:  915x

Pridám dreva do lesa, bo toto asi každý vie: Rozlohou sme – Prešovský kraj – po Banskobystrickom druhý najväčší... 

a s 822 310 obyvateľmi najľudnatejší región našej krásnej vlasti. Máme najviac miest a obcí v republike – 665, a zas s Banskobystrickou župou najviac okresov - 13. Vlastníme teda obrovský potenciál, najmä ľudský! Naša životná úroveň je však v porovnaní s inými časťami Slovenska biednejšia, nehovoriac o európskych a svetových regiónoch, prírodnými komoditami podobných nášmu. 

Do funkcií potrebujeme kultivované, fundované, originálne a eticky zmýšľajúce OSOBNOSTI. Nie je to kritika doteraz „vládnucich“, je to snaha o povznášajúci nádych do najbližšej budúcnosti skrz voľby do VÚC v sobotu 4. novembra 2017. Keď príležitosť využijeme, pomôžeme sebe i celému Slovensku. Východniarky, východniari, poďme voliť!  Anjel dobru napomáha. 

Tu sú moje, v blogu ČERT DOBRU ŠKODÍ, ANJEL MU POMÁHA sľúbené tipy na poslancov pre vás, ktorí ešte neviete, koho za obvod číslo 7 Prešovského kraja krúžkovať. Garantujem vám, že nesklamú, budú prínosom, zárukou napredovania, korektnosti, spravodlivosti.

 

Juraj Hudáč, Ing., obvod 7, číslo 40. Má jasnú víziu budúcnosti, zreteľnú predstavu o spravodlivosti, presadzuje ich rozvážne, citlivo, húževnato.  Je skúsený, kultivovaný, odborne zdatný, priamy, úprimný, čestný. Čo povie, to splní. Pred dvoma rokmi mi na zasadaní Prešovského mestského zastupiteľstva (PMZ) ako úplne neznámemu človeku pomohol svojim názorom ukázať na chyby a krivdy spáchané radničnými úradníkmi a niektorými poslancami na Športovom areáli ESOFIA. Ako predseda Mestskej rady naštartoval a so svojimi poslaneckými spolupútnikmi garantoval proces etickej satisfakcie. Projekt areálu bol z tretiny vybudovaný, fungoval a bol zveľaďovaný pre vás, Prešovčania, východniari. Niektoré sily prešovskej mestskej samosprávy mu však neboli naklonené, roky mu škodili, až ho udusili. Pán Hudáč to pochopil a so svojimi kolegami pomohol. Čítajte ďalej.

Športový areál ESOFIA – mal byť ozdobou Prešova a východného Slovenska

Zrod prvej časti športoviska

Vo verejnej súťaži mesta Prešov víťazný projekt na celý areál

Vylepšenie projektu pred výstavbou v r. 2004

Ľudovít Malaga, Ing., obvod 7, č. 69. Pomohol mi oveľa viac, než tí komunálni „tiežúradníci“ a „tiežposlanci“, ktorí boli športovisku ESOFIA tým, čím je lykožrút smreku. Raz popoludní prišiel s výjazdovou komisiou PMZ na moju parcelu 14477/14, na ktorej som chcel postaviť halu. Jej problém ho zaujímal, ako jedného z mála prítomných, najviac, bez škodoradostných iskierok v očiach sa pýtal na podstatné detaily. Zakrátko rezolútne nesúhlasil s rozhodnutím predsedu majetkovej komisie mesta, že nesmiem byť prítomný na jej rokovaní o mojej žiadosti, vybavil mi účasť, fundovane sa zastal projektu aj hlasoval za spravodlivosť preňho. Ochotne vám kedykoľvek poskytne radu, s vervou bojuje za práva iných, neodškriepiteľne pomáha ľuďom z okolia.

Rudolf Dupkala, PhDr., PhD, obvod 7, č. 27. Predseda Výboru v mestskej časti č. 6, na sídlisku Sekčov, kde je areál lokalizovaný. Roky pokusov o riešenie problematiky športoviska s jeho predchodcom priniesli menej než nulový úžitok. Pán Dupkala nastolil diametrálne odlišný kurz. Chcel podrobné vysvetlenie problému na ich výbore. Sám sa prišiel presvedčiť o existujúcom stave. A nasledovali skutky. Osobne ma sprevádzal k úradníkom, moju vec komunikoval kriticky, analyticky aj zhrňujúco i na rokovaniach zastupiteľstva, v duchu občianskych práv, samosprávnej logiky a etiky. A nezištne ako pp. Hudáč, Malaga i nižšie menovaní, výsledky ktorých sú okolo nás očividné, mestu i kraju dávajúce pútavejší vzhľad, príťažlivejší obsah.   

Miroslav Benko, PaedDr., MBA, obvod 7, č. 7. V r. 2015 plynul jedenásty rok môjho márneho boja s veternými mlynmi prešovskej radnice a samosprávy; nechceli a niektorí stále nechcú pripustiť, že zničili projekt európskeho významu. Teda to, čo vnímaví čestní komunálni poslanci s otvorenou mysľou a srdcom pochopili za pár minút. Pán Benko patrí k ním. Možno ani nemal predstavu ako vyzerám, a len z rýdzo charakterného postoja odborníka znalého úradných procesov a potrieb Prešova i regiónu k vzniknutej situácii pred médiami otvorene označil správanie sa prešovskej radnice k môjmu športovému projektu za lapsus mestských úradníkov a v hlasovaní podporil reštitučné zmeny. Proti tým, ktorým projekt pre Prešovčanov a východniarov vôbec z neznámych dôvodov prekážal. 

Andrea Turčanová, Ing., obvod 7, č. 95. Po dlhom snažení som sa konečne dostal do jej kancelárie. K primátorom pred ňou sa mi to s rovnakým úsilím nepodarilo, akurát raz k Ing. Benčovi. V prítomnosti štyroch čelných pracovníkov aparátu mesta po niekoľkých minútach komunikovania témy športový areál otvorene povedala: „Pán Ivan predsa vyhral legálnu súťaž a parcelu  (14477/14) legálne kúpil.“ Pred médiami rovnako bez okolkov priznala, že mesto v prípade projektu ESOFIA pochybilo. 

Konečného doriešenia ani úplnej spravodlivosti som sa dodnes nedočkal, ale istota, že v nadchádzajúcich voľbách volím rozumom i srdcom priamych, čestných, prajných a v rozhodujúcich postojoch spontánne otvorených ľudí, je pre mňa v kľúčových chvíľach oveľa prednejšia. 

Silná reťaz sa skladá z kvalitných ohniviek, stagnovanie či napredovanie tiež z potenciálu jednotlivosti, každý, ešte aj rodinný parlament z obsahu členov rodiny – rozhodujúcej energie zodpovednej za kvalitu bytia. Ako moji predchádzajúci favoriti, tak aj nasledujúci, súdiac podľa ich dva roky sledovaného vystupovania na zastupiteľstvách, čiastkových reakcií a osobných rozhovorov sú osobnosti zaručujúce progres, korektnosť, spravodlivosť i prepotrebný kultivovaný dialóg. Ich zakrúžkovaním v kandidátskej listine obvodu číslo 7 pomôžeme kraju, sebe, svojim rodinám.

Ján Ahlers, MUDr., MBA, MPH, č. 1

Martin Ďurišin, PhDr., PhD., č. 28

Zuzana Bednárová, RNDr., PhD., č. 6

Peter Cvengroš, MUDr., č. 17

Martin Lipka, PhDr., PhD., č. 65.    

Pavol Hagyari, JUDr., č. 34 

                          Konečný výzor Športového areálu ESOFIA, časť na parcele 14477/14

Čestne prehlasujem: V blogu menovaní kandidáti o tejto mojej aktivite až do zverejnenia článku nič nevedia.                       

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Okolo majetku Bašternáka sa dejú čudné veci

Ako skončí majetok odsúdeného daňového podvodníka?

Stĺpček Jakuba Fila

Snáď si tie deti tú tvár Smeru nebudú pamätať

Nahnevaný Fico sa snaží pôsobiť milo a vtipne, je však skôr trápny.


Už ste čítali?