Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo chcú muži sex a ženy potrebujú lásku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Výskumníci Bartels a Zeki ukazovali mužom obrázky príťažlivých žien." Mňa by fakt zaujímalo, aká je to po týchto výskumníkov "príťažlivá" žena.
Mimochodom, máte super priezvisko. :-)
 

 

nie "po", ale PODĽA, do péčka. Z toho vzrušenia som nesústredený.
 

Zrejme podľa nich príťažlivých.

Kniha je naozaj zaujímavá, bohatá na závery výskumov, tým aj užitočná. Priezvisko máme každý dajaké, Vaše je zaujímavé, moje mi vyhovuje, často s ním zažívam veselé situácie a s mnohými ľuďmi si potykám už pri prvom podaní rúk. Ale odbočím, ak dovolíte, práve mi napadlo to hodnotenie vpravo hore - plus a mínus. Neviete, kde sa o ňom dočítam? Viem, že ak budem hľadať, nájdem, ale ak to viete, môžeme pohovoriť aj o tom. Prajem pekný večer. Jozef Ivan
 

 

Výborne: "Zrejme podľa NICH príťažlivých"!!!, čo úplne mení situáciu z objektívnej na subjektívnu. Vaše priezvisko je super, je to moje krstné meno :-). Ja tiež neviem, kde sa dočítam(e) o "plus - mínus, viem akurát toľko, že keď sa diskutérovi Váš príspevok ne/páči, tak podľa toho na "plus - mínus" klikne. Potykať si môžeme, sme asi v rovnakom veku. A máte odo mňa K+.
 

Tak dobre, Ivan, tykáme si.

Napokon, tykanie ľudí zbližuje (podľa mňa) viac ako vykanie. K objektívnosti a subjektívnosti hádam stačí toľko: čo je produkované cez vedomie subjektu, nemôže byť objektívne, ale zas môže byť potrebne nezaujaté a nestranné. A na podstatných prejavoch ženskej krásy sa asi zhodneme, hoci aj s menšími názorovými odchýlkami, bez problémov. V hodnotení "plus - mínus" mi chýba údaj o počte hodnotiteľov. Lebo tvári sa, že hlása o kvalite, pritom môže byť dielom jedného subjektu. A tým vrhá isté svetlo aj na kategóriu hodnotiteľov. Nech sa Ti všetky chvíle vydaria. Jozef
 

 

Priezvisko myslis Jozef?
 

 

Autor článku svoju fotku podpísal správne, first name Jozef a second Ivan. Takže vyplýva z toho, že Ivan, nie Jozef.
Pri tejto príležitosti som si spomenul na neobľúbeného odporného učiteľa hudobnej výchovy na ZDŠ (volal sa Ján Ivan), ktorý nás pomocou huslí ako malých mutujúcich chlapcov nútil spievať oktávu. Komu sa to nepodarilo (nepodarilo sa to všetkým), dostal sláčikom po hlave, až zo sláka lietali konské vlasy.
Po čase však vysvitlo, že má originálny zmysel pre humor; svojmu synovi dal "krstné" first name Ivan.
 

Aké je niekedy zložité aj jasné veci

chápať odlišne. Ak tomu pomôžem, tak objasním. Jozef je krstné meno, podpísal som ním reakciu na Ivanove (týdnový oggir), lebo sme si potykali. Z priateľskej konverzácie mám dobrý pocit. Nech sa nám darí. Jozef Ivan
 

Oprava:

namiesto chápať odlišne má byť chápať správne. Sorry.
 
Hodnoť

Pôvodne evolučne

...to asi bolo inak. Najsilnejší samec v stáde mal prednosť (slabších odohnal, zbil, zabil, podľa okolností) a rozosial svoj genetický materiál u čo najväčšieho množstva samičiek. Tie obvykle nenamietali, lebo pudovo chceli gény od najsilnejšieho, nech sa prenesú na potomstvo. Ostatní len utreli hubu alebo museli brať z toho, čo ostalo.
V podstate to v nás prežíva (najznámejší rozsievač génov je akurát predsedom parlamentu, všakže), takže sú alfa-samci oplodňovači, čo zasejú a idú opeliť ďalší kvet, kým lsabší, submisívnejší, menej výbojní samci potom mamičke pomáhajú s výchovou potomstva, odmenou sa nejaký sex ujde aj im (aj keď, možno si partnerka za zavretými očami predstavuje niekoho iného... to je tiež rôzne).

Isteže, tá podvedomá otázka (dokáže sa tento chlap postarať o mňa a naše deti? ochráni nás, uživí?) ostáva aj u dnešných žien, aj keď fyzickú silu chlapa do istej miery kompenzuje jeho majetok, resp. schopnosť zarobiť peniaze. Mám dojem, že takto triezvo sa ženy na vec dívajú po väčšinu dní v mesiaci, okrem nejakej fázy okolo ovulácie, keď ľahko podľahnú najsamcovitejšiemu samcovi i bez referencií o jeho finančných pomeroch. No čo už, tuším údajne cca 25 % tatkov vychováva deti, o ktorých netušia, že biologickým tatkom bol nejaký taký úlet...
 

Úplný súhlas, navyše dobrou

poznámkou ste zakončili. Tie percentá nie sú až také dôležité, podstatné je to uletenie samičky, ktoré sa u všetkých živočíšnych druhov pohybuje približne okolo rovnakých čísel. S takou ženou by som sa chcel rozprávať, ako to v živote znáša. Prajem krásny večer. Jozef Ivan
 

 

Tomáš, už som to tu písal x-krát. Žena potrebuje troch mužov:
1. Svalovca obecného, ktorému stojí 24 hodín denne a hlavu má vyplnenú výlučne spermiami.
2. Jemného citlivého poetu, ktorý okolo nej rozosieva lupene ruží a cituje Rabíndranátha Thákura.
3. Upachteného obtstlého plechavého workholika, ktorý tých prvých dvoch zaplatí.
 

Nuž a

po vzore kávy "3 in 1" by bol potom ideálny chlap niečo ako "tri v jednom" (tí traja). A keďže tak super nie je ani jeden z nás a ženské majú nereálne očakávania, furt nám niečo vyčítajú. Akože čakali viac. Mali by kukať menej telenoviel.
 

Ale, chlapi, pán Dérer a Ivan,

nikdy ste si ešte neskladali z niekoľkých žien jednu Vám najviac vyhovujúcu? Myslím, že ak si vo všeobecných požiadavkách na pohodové partnerstvo s dámou vyhovujem, ak sa riadi párovým ráciom, môže byť aj medvedica. Nech sa nám plnia sny. J. I.
 

 

Cosi fan tutte....
 

Ak som správne pochopil, tak :-))

Ďakujem za reakciu. J. I.
 
Hodnoť

No

na dve vysoke skoly infantilny clanok.
 

Zo zorného uhla obsahu Vášho ja, ktorý

naznačujete reakciou, článok by som infantilným za istých okolnosti nazval aj ja. Ale uchopte problematiku komplexnejšie a zareagujte hoci len na toto konštatovanie znalcov v nej: Sme jediný živočíšny druh, ktorý nevie, ako sa má správať, keď vytvára pár. Z toho infantilnosť nesála? Som naozaj (v dobrom) zvedavý. Prajem krásny deň. J. I.
 

 

Prečo by mal byť každý článok na blog.sme intelektuálna hlbokomyseľnosť? Mne osobne dobre padne aj oddychovka s humorným podtónom. A je mi fuk, či ju napíše smetiar-naskakovač, vzdelanec ovenčený titulmi alebo mamička na materskej.
 

Súhlasím. V možnostiach je aj taká,

záleží od rozhodnutia, ktorým smerom sa chcem ubrať. J.I.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 764
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 358
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 311
 4. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 258
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 251
 6. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 216
 7. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 209
 8. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 208
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 207
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 201

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?